Psy są bardzo ważnym członkiem rodzin wielu Polaków. Dają ludziom przede wszystkim sporo miłości i ciepła. Jednak pomimo ich ciągłej obecności w naszym życiu, wiele ludzi w ogóle nie ma pojęcia o kilku ciekawych aspektach z życia psów. Czy są jakieś ciekawostki, które mogą nas zaskoczyć? Wydaje się, że zdecydowanie tak.

Lubią głaskanie, ale nie lubią przytulania

Psy są zawsze otoczone miłością przez każdego domownika. Okazuje się jednak, że ich przytulanie wcale nie jest dobrze odbierane przez same zwierzę – tak wynika z artykułu o zwierzętach, a w tym również o psach na www.Racjonalny.pl. Otóż przytulanie psa może wydawać się po prostu dla niego próbą wywarcia dominacji. Dlatego zdecydowanie lepszym wyborem jest jedynie głaskanie psa oraz ewentualne poklepywanie z wyczuciem. Na pewno zostanie to przez psa lepiej odebrane – pies nie lubi zbytniego przytulania.

Pies ma ogromny nacisk szczęki

Liczba nacisku dochodząca nawet do 200 kilogramów brzmi nieprawdopodobnie? Otóż okazuje się, że niektóre zwierzaki rzeczywiście mają uścisk dochodzący nawet do 200 kilogramów. Chociaż z reguły jest on znacznie mniejszy i sięga jedynie 90 kilogramów. Co i tak robi naprawdę spore wrażenie, prawda?

Niebywały radar dźwiękowy

Czy wiesz, że pies jest w stanie zlokalizować skąd pochodzi dźwięk nawet w trakcie sześciu sekund? Każdy pies posiada ten nieprawdopodobny zmysł, który pozwala mu na znakomite rozeznanie w terenie. Nic więc dziwnego, że pies jest jednym z najlepszych zwierząt, które świetnie spisują się jako zwierzęta tropiące. Po prostu świetny węch oraz znakomity słuch pozwalają mu bardzo szybko namierzyć trop.

Zwierzęta wciąż tak naprawdę są zagadką dla większości osób. Ciekawostki o psach tylko i wyłącznie utwierdzają nas w tym, jak mało wiemy o tych zwierzętach i jak duże skrytych zdolności mają one przed nami.