Poznaj zalety diety monobiałkowej dla psa

Psy podobnie, jak ludzie mogą cierpieć z powodu nietolerancji lub alergii pokarmowych. Objawami alergicznymi u zwierząt może być swąd czy też pojawienie się zmian na skórze. W takich przypadkach warto zastosować specjalną dietę i sprawdzić na jakie produkty uczulony jest nasz czworonożny przyjaciel. Jednym ze sposobów może być zastosowanie karmy monobiałkowej dla psa. Gdzie kupimy taką specjalistyczną karmę? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Na czym polega dieta monobiałkowa?

Dieta monobiałkowa to nic innego jak zastosowanie specjalnej karmy dla zwierząt, która ma w swoim składzie jedynie jedno źródło białka, czyli na przykład pokarmy mokre bazujące jedynie z mięsem wołowym, indykiem czy jagnięciną. Czworonogi mogą wykazywać nadwrażliwość na wiele różnych składników, dlatego czasami trudno stwierdzić na który z nich jest szczególnie uczulony, zwłaszcza gdy w składzie żywności dla zwierząt znajdują się też liczne dodatki lub, co gorsza, konserwanty, sztuczne wypełniacze czy aromaty. Cechą charakterystyczną wysokiej jakości karmy monobiałkowej jest to, że nie zawiera ona żadnych chemicznych dodatków, dzięki temu pozwala dość szybki sposób znaleźć źródło alergii pokarmowej u naszego czworonoga

Postaw na wysoką jakość

Alergia pokarmowa u psów to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które może dawać objawy skórne, takie jak swąd, bóle brzucha, a w dalszej perspektywie mogą nawet prowadzić do dysfunkcji układu odpornościowego. Kiedy konkretna alergia lub nietolerancja pokarmowa zostanie już zdiagnozowana u naszego psiaka specjalna karma monobiałkowa dla psa pozwoli skutecznie unikać pokarmów wywołujących niepożądane reakcje alergiczne. Warto również zaznaczyć, że wysokiej jakości karma monobiałkowa to produkty zaspokajające wszystkie potrzeby żywieniowe naszych psów. Zawierają one dodatkowe składniki, będące źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym olej z łososia) i witaminy oraz pozbawione są sztucznych dodatków. Pies karmiony tą karmą będzie zdrowy i szczęśliwy.

Gdzie kupić taką karmę specjalnego przeznaczenia?

Duży wybór wysokogatunkowej karmy dla psa alergika znajdziemy w internetowych sklepach zoologicznych. Dzięki wygodnym wyszukiwarkom w kilka chwil odnajdziemy karmę dostosowaną do potrzeb naszego czworonoga. Współcześni producenci żywności dla zwierząt zadbali o to, aby ten specjalistyczny pokarm był nie tylko zdrowy, ale i smaczny, dlatego w sklepach dostępna jest karma monobiałkowa dla psa w wielu wariantach smakowych. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy dolina-noteci.pl, gdzie znajdziemy wiele różnorodnych smaków tego rodzaju karmy. Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie swojego psa i postaw na specjalistyczną karmę wysokiej jakości.